plJęzyk
rura sanitarna

rura sanitarna

Higiena: Polerowana ID z Ra Mniej niż lub równa 0,8 μm do CIP/SIP w przemyśle spożywczym/farmaceutycznym.
Gatunki: standard 304L/316L; dupleks 2205 do twardych mediów.
Rozmiary: OD 0,5–12 cali, wąskie tolerancje dopasowania.
Kontrola jakości: MTC 3.1, NDT, PMI dla pełnej identyfikowalności.
Dostawa: rozmiary magazynowe/niestandardowe, powłoki, TPI za pośrednictwem rury Octal.
Wyślij zapytanie
Wprowadzenie produktów

rura sanitarna(często określane jakorura sanitarna) jest przeznaczona do rur nierdzewnychhigieniczna obsługa, gdzie musi znajdować się rurociągłatwe do czyszczenia,-niezanieczyszczające i-łatwe do kontroli. W praktyce termin „sanitarny” definiuje się w artstan powierzchni wewnętrznej i zachowanie podczas produkcji: gładka,{0}}kontrolowana defektami średnica, która nie zatrzymuje produktu, stabilna średnica zewnętrzna/WT zapewniająca spójne dopasowanie zacisku-i spawanie orbitalne oraz wykończenie, które wytrzymujeCykle CIP/SIPi rutynowe mycie, nie powodując przy tym problemu w czyszczeniu.

 

Bardzorura sanitarna ze stali nierdzewnejwykorzystanie zamówień304/304L lub 316/316L, ale o wynikach zwykle decyduje to, co jest napisane poza oceną:poziom wykończenia (np. BA, gdy jasność i niska-wytrzymalność mają znaczenie), tolerancje wymiarowe/owalność, kryteria akceptacji powierzchni i dowody zwolnienia(identyfikowalność cieplna + MTC), dzięki której rura przejdzie kontrolę odbiorczą i przejdzie bezpośrednio do montażu.

 

Rury sanitarne ze stali nierdzewnej ASTM A270 zapewniają doskonałą jakość powierzchni wewnętrznej w systemach higienicznych w przemyśle spożywczym, napojów i farmaceutycznym, gdzie istotna jest czystość i odporność na korozję. Te przewody obsługują sprawdzone procesy czyszczenia-na-miejscu (CIP) i sterylizacji-na miejscu-(SIP), minimalizując ryzyko zanieczyszczenia wrażliwych mediów, takich jak oczyszczona woda lub produkty mleczne. Octal Pipe oferuje produkty w popularnych gatunkach austenitu, zapewniając zgodność ze światowymi standardami w zakresie niezawodnego działania.

 

ASTM A270 sanitary stainless steel pipe product appearance and specifications sanitary stainless steel pipe smooth polished interior close-up for food and pharmaceutical applications

 

Zgodność i standardy

 

Rury sanitarne ASTM A270 firmy Octal Pipe są zgodne ze specyfikacjami ASTM A270/A270M dotyczącymi bezszwowych i spawanych rur ze stali nierdzewnej austenitycznej i ferrytyczno-austenitycznej, łącznie z dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi jakości farmaceutycznej. Jest ona zgodna z normą ASME BPE dotyczącą sprzętu do przetwarzania biologicznego oraz normą ISO 2037 dotyczącą-rurek ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych, obejmującą gatunki takie jak 304, 304L, 316 i 316L. Aby zwiększyć trwałość w środowisku chlorków, opcje duplex, takie jak 2205, spełniają kryteria ASTM A270 po dodatkowych testach.

 

BA Finish Sanitarna rura ze stali nierdzewnej

 

BA (wyżarzone jasne)Węże sanitarne są wybierane, gdy kupujący chcąjasna, gładka powierzchniaco zmniejsza zatrzymywanie produktu-i skraca czas czyszczenia-powszechnie stosowany w liniach mleczarskich, napojowych, kosmetycznych i farmaceutycznych. W porównaniu z rurami-nierdzewnymi ogólnego przeznaczenia, rury sanitarne BA są bardziej wrażliwe na warunki produkcyjne: wraz ze wzrostem grubości ścianek, utrzymaniejednolita ściana, stabilne wykończenie OD/ID i spójny wygląd stają się trudniejsze, a koszty wykończenia odpowiednio rosną. Z tego powodu zamówienia BA są zazwyczaj kontrolowane na podstawie jasnego opisu zakupu: gatunek (304L/316L), rozmiar, wymagania dotyczące wykończenia, kryteria akceptacji (stan powierzchni/kontrola wymiarów) oraz pakiet dokumentów do wydania.

 

 ASTM A270 sanitary tubing

ASTM A270 tolerances

 

Skład chemiczny i właściwości mechaniczne

 

Limity chemiczne określone w normie ASTM A270 zapewniają odporność na korozję wżerową i naprężeniową, natomiast właściwości mechaniczne gwarantują integralność pod ciśnieniem procesowym zgodnie z normą ASME B31.3.

Stopień Cmaks. (%) Mn maks. (%) Pmaks. (%) Smaks. (%) Cr (%) Ni (%) Miesiąc (%)
304 0.08 2.00 0.045 0.030 18.0-20.0 8.0-11.0 -
304L 0.035 2.00 0.045 0.030 18.0-20.0 8.0-13.0 -
316 0.08 2.00 0.045 0.030 16.0-18.0 10.0-14.0 2.0-3.0
316L 0.035 2.00 0.045 0.030 16.0-18.0 10.0-14.0 2.0-3.0

Testy mechaniczne obejmują wytrzymałość na rozciąganie i plastyczność, przy czym wydłużenie wspiera odkształcalność podczas instalacji. Dla stali 316L minimalna wytrzymałość na rozciąganie osiąga 515 MPa, plastyczność 205 MPa i wydłużenie 35%, co zostało zweryfikowane metodami ASTM E8.

 

Proces produkcyjny i zapewnienie jakości

 

Rury bez szwu zgodnie z normą ASTM A270 rozpoczynają się od wytłaczania lub przekłuwania, po czym następuje ciągnienie na zimno w celu zapewnienia precyzji. W wariantach spawanych stosuje się automatyczne spawanie TIG bez wypełniacza, w przypadku opcji mocno-obrobionych na zimno, stosujących ponad 35% redukcję ścianki przed wyżarzaniem w celu ujednorodnienia struktury. Końcowe wyżarzanie jasne w atmosferze wodoru zapewnia powierzchnie wolne od tlenków-, uzupełnione elektropolerowaniem dla Ra mniejszego lub równego 0,4 μm, gdzie określono.

Protokoły jakości obejmują badania hydrostatyczne do 1,5-krotnego ciśnienia projektowego, prądy wirowe pod kątem defektów i kontrole profilometrem zgodnie z ASME B46.1. Inspekcje boroskopowe potwierdzają równość spoiny, natomiast pozytywna identyfikacja materiału (PMI) weryfikuje skład chemiczny. Certyfikaty testów młyna zgodnie z normą EN 10204 3.1 obejmują dzienniki obróbki cieplnej i raporty NDT.

 

Węże sanitarne ze stali nierdzewnej (A270) - Zakres dostaw i oferty

 

Tolerancje ASTM A270 ograniczają zmiany średnicy zewnętrznej do ±0,13 mm dla rozmiarów poniżej 1 cala, skalowanie do ±0,38 mm dla większych rur, przy grubości ścianki nie mniejszej niż nominalna o więcej niż 12,5%. Prostoliniowość utrzymuje się na poziomie 0,5% długości, wspierając instalacje drenażowe.

Materiał podkreśla spawanie i bezszwowe wykończenie304L i 316L, o długości 6 metrów, co zapewnia wydajną obsługę. Wagi wykorzystują współczynnik 0,02466 skorygowany o +1.2% realizmu-masę końcową z zastrzeżeniem rzeczywistego ważenia. Rozmiary można dostosować; Wymiary nienotowane dostępne na zamówienie.

Wiele wyszukiwań kupujących kończy się sukcesemwęże sanitarne ze stali nierdzewnej (A270)ponieważ A270 jest powszechnym odniesieniem projektowym w zakresie rurek higienicznych. Octal Pipe obsługuje dostawy rur sanitarnych zarówno w wersji bezszwowej, jak i spawanej, z określonym poziomem wykończenia (w tym BA, jeśli jest to wymagane) i identyfikowalnością partii.

 

średnica zewnętrzna (cale/mm) WT (cale/mm) Stopień Długość (m) Sztuki Waga (MT)
1 / 25.4 0.035 / 0.89 304L 6 200 2.1
1 / 25.4 0.065 / 1.65 316L 6 180 3.5
1 / 25.4 0.083 / 2.11 304L 6 150 4.2
1.5 / 38.1 0.035 / 0.89 316L 6 160 3.3
1.5 / 38.1 0.065 / 1.65 304L 6 140 5.1
1.5 / 38.1 0.083 / 2.11 316L 6 120 6.0
2 / 50.8 0.035 / 0.89 304L 6 130 4.4
2 / 50.8 0.065 / 1.65 316L 6 110 6.8
2 / 50.8 0.083 / 2.11 304L 6 100 8.1

Dokumentacja inspekcyjna (MTC 3.1/3.2, raporty NDT) dostępna na żądanie.

 

Dostawcy rur sanitarnych - Co kupujący powinni sprawdzić przed wypuszczeniem na rynek

 

Podczas przeglądudostawcy rur sanitarnychnajszybszym sposobem kontrolowania-ryzyka w witrynie jest audytwymiernyelementy poprawiające łatwość czyszczenia,-zwiększenie wydajności i szybkość uwalniania-szczególnie narura sanitarna ze stali nierdzewnejopakowania (rura sanitarna ASTM A270).

 

Wykończenie powierzchni (ID) i akceptacja higieniczna

  • Zdefiniuj docelową chropowatość ID pasującą do metody czyszczenia:Ra Mniejszy lub równy 0,8 μmjest powszechnie akceptowany w przypadku rur CIP/SIP; można ustawić bardziej rygorystyczne specyfikacjeRa Mniejszy lub równy 0,4 μmoraz projekty wymagające-weryfikacji powierzchni mogą wymagać wypolerowania do0,2 µm Ra.
  • Spraw, aby akceptacja była widoczna: wymagajkontrola profilometru(zapisy chropowatości powierzchni) i określ, co uznaje się za odrzucone na podstawie ID/OD (np. zadrapania, wgłębienia, ślady po polerowaniu, odbarwienia)według zdjęć lub limitów wad-więc otrzymanie kontroli nie jest subiektywne.
  • Octal Pipe zazwyczaj wyrównuje PO do awymiernyuwolnienie:zapisy profilometru (raporty Ra) według partiioraz przejrzysty język dotyczący odrzucenia w przypadku identyfikacji/OD (wgłębienia, ciągłe zarysowania, przebarwienia), więc kontrola odbiorcza nie jest subiektywna.

Wymiary i prostoliniowość (co zapewnia stabilność spawania orbitalnego i połączeń zaciskowych)

  • Zablokuj okno rozmiaru z przodu: typowy sanitarny zakres OD to0,5–12 cali.
  • Określ tolerancje w zamówieniu, aby produkcja nie „odkryła” ich na miejscu: tolerancja średnicy zewnętrznej może być tak wąska, jak±0,13 mm(Do<1 in), scaling up to ±0,38 mmdla większych rozmiarów; grubość ścianki jest zwykle kontrolowana i tak jestnie poniżej nominalnej o więcej niż 12,5%; często wyznawana jest prostolinijność0,5% długościw celu obsługi odprowadzalnego prowadzenia i przewidywalnego ułożenia zacisków.

Kontrola szwów spawanych rur sanitarnych - stanowi dowód odbioru-

  • W przypadku spawanej rury sanitarnej szew nie jest etykietą tak/nie. Kupujący zwykle wymagają wyraźnej metody: automatycznejSpawanie metodą TIG(często autogeniczny) oraz podejście inspekcyjne, które potwierdza stan wewnętrzny.
  • Octal Pipe powszechnie obsługujebadanie prądów wirowychdo kontroli wad rur i może dodaćkontrola szwów za pomocą boroskopuna reprezentatywnych długościach, gdy czułość linii jest-krytyczna (aby zapobiec-przeróbkom na późniejszym etapie po instalacji).

 

Cena rur sanitarnych - Co tak naprawdę podnosi koszt

 

Cena rur sanitarnychjest zwykle sterowany przez mały zestaw rzeczywistych zmiennych:gatunek (304L vs 316L), wymagania dotyczące wykończenia (BA i bardziej rygorystyczne oczekiwania dotyczące powierzchni), rozmiar (OD/WT), orazwypuścić pakiet(poziom identyfikowalności, zakres testów i obecność-osoby trzeciej). W projektach higienicznych „najtańsza rura” często staje się najdroższa, jeśli doliczymy-ponowne czyszczenie, odrzucone partie lub poprawki spawalnicze. Bardziej przejrzyste porównanie ofert polega na ujednoliceniu trzech wierszy u dostawców: to samo odniesienie do normy (np. A270, jeśli ma to zastosowanie), ten sam opis wykończenia i ten sam dowód wydania wymagany przy odbiorze.

 

Tam, gdzie projekty rur sanitarnych kończą się niepowodzeniem

 

Spory dotyczące możliwości czyszczenia (rura wygląda dobrze, ale CIP/SIP nie przejdzie)
Ukryte ryzyko toPowierzchnia identyfikacyjna: mikro-zadrapania, ślady po polerowaniu, odbarwienia lub lokalne wżery, które stają się miejscami-trzymania się produktu. Zakłady odczuwają to jako dłuższy czas CIP, powtarzane wymazy lub niewyjaśnione pozostałości na złączach szpul.
Jak Octal Pipe to kontroluje:nie pozostawiamy słowa „polerowany/BA” jako niejasnej etykiety. PO jest zgodna z Amierzalny cel końcowy(zwykle na podstawie Ra-jeśli projekt tego wymaga), a akceptacja jest zapisywana jakozasada inspekcji(jakie wady można odrzucić na podstawie ID/OD). Partie są wydawane z dowodem powierzchni/wykończenia powiązanym z przesyłką, więc kontrola odbioru nie zamienia się w subiektywną kłótnię.

 

Czysta rura dostarczona w stanie brudnym (obsługa zanieczyszczeń)
Nawet dobre przewody zostaną odrzucone, jeśli identyfikator dotrze z kurzem, śladami wilgoci lub zanieczyszczeniami,-zwłaszcza w przypadku pętli WFI i biotechnologicznych, gdzie akceptacja jest rygorystyczna, a okna czasowe krótkie.
Jak Octal Pipe to kontroluje:przesyłka traktowana jest jak element higieniczny:zaślepki końcowe, szczelne opakowanie i kontrolowane wiązanie, z opakowaniem zapobiegającym zanieczyszczeniu identyfikatorów i uszkodzeniom powierzchni podczas załadunku/rozładunku. Na tym zazwyczaj polega różnica między rurkami, które można od razu zamontować-a rurkami, które znajdują się w kwarantannie i czekają na-ponowne czyszczenie.

 

Luki w identyfikowalności (tuba jest, ale kontrola jakości nie może jej zwolnić)
Częstym powodem awarii są dokumenty, których nie można szybko dopasować: brak mapy cieplnej, niejasne identyfikatory pakietów lub certyfikaty niezgodne z oznaczeniami rur. W rezultacie-materiał pozostaje w witrynie, a projekt traci okres zamknięcia.
Jak Octal Pipe to kontroluje:wysyłamy z kontrolowanym łańcuchem:oznakowanie rur → mapa ciepła/partii → MTC (EN 10204 3.1), dzięki czemu inspekcja odbiorcza może zaakceptować lub wyodrębnić pakiet bez zgadywania. Gdy projekty wymagają większej pewności,3.2 / świadczenie-osoby trzeciejmożna zaaranżować, ale podstawą jest zawsze „szybkie i możliwe do sprawdzenia wydanie”.

 

Rura sanitarnaAplikacje

 

Rurki ASTM A270 pasują do linii przesyłowych produktów mlecznych obsługujących zawiesiny, pętli farmaceutycznych do--wody do iniekcji (WFI) oraz biotechnologicznych systemów fermentacji. Jego gładkie elementy wewnętrzne zapobiegają adhezji bakterii podczas przetwarzania żywności, a gatunki o niskiej-węglowości są odporne na uczulenie w-cyklach CIP w wysokiej temperaturze. W przypadku agresywnych mediów warianty duplex wydłużają żywotność w środowiskach-bogatych w chlorki, takich jak przyłącza do odsalania wody morskiej-.

 

Wąż sanitarny jest zwykle określany tam, gdzie pojawia się „prawdziwy problem”.podczas pracy i czyszczenia, a nie na rysunku. Poniżej znajdują się typowe sytuacje w miejscu pracy, które Octal Pipe widzi na opakowaniach higienicznych-napisanych w ten sam sposób, w jaki załogi i zespoły ds. kontroli jakości rozmawiają na miejscu:

 

  • WFI / obieg-oczyszczonej wody po konserwacji po wyłączeniu:podczas ponownego uruchamiania pętla jest przepłukiwana, podgrzewana i pobierana jest próbka. Często zdarza się, że projekty kończą się niepowodzeniemstan powierzchni i postępowanie z zanieczyszczeniami(Zabrudzenia identyfikacyjne, wnikanie wilgoci, partie mieszane). Octal Pipe zazwyczaj pakuje rurki sanitarne z zakrytymi końcówkami i-certyfikatami z mapowanymi partiami, dzięki czemu zakład może szybko prześledzić numery serii i uniknąć ponownego-czyszczenia lub kwarantanny spowodowanej brakującymi dokumentami dopuszczenia do obrotu.
  • Instalacja skidów fermentacyjnych / biotechnologicznych (częste mycie + cykle termiczne):rurki poddawane są powtarzającym się cyklom na gorąco i na zimno oraz czyszczeniu chemicznemu. Ból w miejscu pracy jestryzyko odbarwienia, zmiany chropowatości i uczulenia w-strefach wpływu ciepła spawaniajeśli materiał/wykończenie jest niedopasowany. Niskie-gatunki węgla i określona podstawa wykończenia redukują niespodzianki związane z czyszczeniem-po instalacji i skracają czas weryfikacji.
  • Przyłącza mediów o wysokiej-chlorku- (w pobliżu solanki/ługu-):wyzwaniem nie jest „korozja w ogóle”, alezlokalizowane wżery w szczelinach, zaciskach i martwych-odnóżachpo wielokrotnym narażeniu na wilgoć i sucho. W tych opakowaniach o wyborze materiału (często zmienianego z 304L na 316L lub duplex według specyfikacji) decyduje dokładny skład chemiczny prania i rzeczywistość przestojów, a nie etykieta w broszurze.

 

Dlaczego warto wybrać rurę sanitarną Octal Pipe

 

Podpory Octal PipeRura sanitarna ASTM A270dostarczać jakoproces-kontrolowanego uwalniania, zbudowane wokół punktów kontrolnych, które decydują, czy rurka przejdzie akceptację higienicznąIinstaluje się płynnie podczas zamykania okien. Po stronie podaży nasza podstawowa wydajność rur ze stali nierdzewnej wynosi~8 000 t/rok bez szwuI~10 000 t/rok zespawanych, z praktycznym oknem o wymiarachΦ6–Φ630 mm (WT 1–35 mm)dla bez szwu iΦ19–Φ2620 mm (WT 1–35 mm)do spawania,-dzięki czemu jeden pakiet może obejmować rury użytkowe, kolektory i produkcję szpul o dużej średnicy zewnętrznej bez konieczności dzielenia dostawców.

 

Punkt audytu (kupujący faktycznie sprawdzają) Co jest kontrolowane / jak to jest mierzone Co Octal Pipe może wypuścić wraz z przesyłką
Wykończenie ID ułatwiające czyszczenie Poziom wykończenia jest określony jako mierzalny cel (wspólne standardy sanitarne:Ra Mniejszy lub równy 0,8 μmdla standardowego CIP,Ra Mniejszy lub równy 0,4 μmdla większej higieny iRa Mniejszy lub równy 0,2 μmgdy projekt wymaga bardzo małego opóźnienia-). Zapisy szorstkości(kontrola profilometru według partii / planu pobierania próbek) + zdefiniowane kryteria odrzucenia ze względu na wgłębienia/zadrapania/przebarwienia.
Stabilność spoiny (spawana rura sanitarna) Jakość szwu jest kontrolowana poprzez spawanie i kondycjonowanie ściegu; akceptacja jest weryfikowana na podstawie dowodów kontroli szwu (nie „wygląda OK”). Zapisy z kontroli szwów (np.prąd wirowytam, gdzie określono) oraz możliwe do prześledzenia dzienniki przeróbek/napraw, jeśli takie istnieją.
Powtarzalność wymiarowa (-wydajność dopasowania) OD/WT/owalność/prostoliniowość są sprawdzane jako czynniki wpływające na produkcję, więc zaciski/spawanie orbitalne nie prowadzą do przeróbek. Arkusz kontroli wymiarowejpowiązany z mapą ciepła/lotu.
Czysta obsługa i opakowanie Rurka higieniczna może ulec uszkodzeniu przy odbiorze ze względu na zanieczyszczenie podczas przenoszenia. Zaślepki + opakowanie szczelne+ identyfikacja paczki zgodna z certyfikatami.
Identyfikowalność i dowód uwolnienia Odbiór musi się zgadzaćoznakowanie tuby → certyfikat → paczka wysyłkowabez zgadywania. Działka-zmapowanaPL 10204 3.1 MTC(3.2 / świadek-osoby trzeciej, jeśli jest to wymagane przez ITP).

 

         

Skontaktuj się teraz

 

Często zadawane pytania

 

 

product-470-408

Często zadawane pytania 1: Rury sanitarne ASTM A270 vs ASME BPE -, który wybrać?

ASTMA270to powszechna specyfikacja bazowa dlarury sanitarne ze stali nierdzewnejw zakresie żywności/napojów i ogólnej higieny.ASME BPEjest zwykle wybierany dla branży farmaceutycznej/biotechnologicznej, gdy projekt wymaga bardziej rygorystycznych wymagań dotyczących powierzchni/czyszczenia (często wymagań dotyczących elektropolerowania).

FAQ 2: Co oznacza wykończenie BA dla rur sanitarnych (wyżarzone jasne BA)?

BA (wyżarzone jasne)Rury są wyżarzane w kontrolowanej/redukującej atmosferze, aby uzyskać jasną, wolną od tlenków-powierzchnię, którą łatwiej jest utrzymać w czystości i sprawdzić wizualnie. Jest to powszechnie określane, gdy ważny jest spójność wyglądu i łatwość czyszczenia, ale producent wyrobów budowlanych nadal potrzebuje mierzalnych wymagań dotyczących powierzchni, jeśli walidacja czyszczenia jest rygorystyczna.

FAQ 3: Jaki współczynnik Ra należy określić dla rur sanitarnych ze stali nierdzewnej i jak się go mierzy?

Praktyczny cel wykończenia sanitarnego jest często określany jakoRa Mniejszy lub równy 0,8 μm, z powszechnie stosowanymi bardziej rygorystycznymi liniami higienicznymiRa około 0,4 µm(lub niższa w przypadku wymagań dotyczących elektropolerowania). Ra jest zwykle weryfikowane za pomocą aprofilometr, a niektóre specyfikacje wymagają wykonania odczytów90 stopni do układu/wzoru polerowaniadla spójności.

Często zadawane pytania 4: Co wpływa na cenę rur sanitarnych (i w jaki sposób dostawcy rur sanitarnych uczciwie wyceniają ceny)?

Cena rur sanitarnychnapędzany jest główniegatunek (304/304L vs 316/316L),wymóg wykończenia(BA vs polerowanie mechaniczne vs polerowanie elektrolityczne/tarcza Ra) orazzakres wydania(kontrola/identyfikowalność/czyste opakowanie). W środowiskach narażonych na działanie chloru-lub w trudniejszych warunkach czyszczenia często preferowany jest 316/316L, co również wpływa na koszty.
Certyfikaty

 

CE Certificate

Certyfikat CE

ISO 9001 Certificate

Certyfikat ISO 9001

API Q1 Certificate

Certyfikat API Q1

ABS Certificate

Certyfikat ABS

AP-5L Certificate

Certyfikat AP-5L

API-5CT Certificate

Certyfikat API-5CT

 
Przedmiot Szybka specyfikacja
Produkt Rura/rura sanitarna ze stali nierdzewnej (ASTM A270)
Oceny 304/304L, 316/316L
Skończyć BA (wyżarzone na połysk) lub określony połysk/Ra
Rozmiary Bez szwu: OD Φ6–Φ630 mm, WT 1–35 mm; Spawane: OD Φ19–Φ2620 mm, WT 1–35 mm
Dokumentacja i pakowanie PL 10204 3.1 MTC; zamknięte i zapieczętowane opakowanie (w razie potrzeby)

Popularne Tagi: rura sanitarna, Chiny producenci rur sanitarnych, dostawcy, fabryka, rura ASTM A270, rura sanitarna ze stali nierdzewnej

Wyślij zapytanie

whatsapp

Telefon

Adres e-mail

Zapytanie